Facebook
BIP
A A A

Fotogaleria

Pobierz Questing
Partnerzy

Kalendarz
NASBI


NASBI to internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków, która działa na zasadach podobnych do tradycyjnej biblioteki.
NASBI gwarantuje Ci zdalny dostęp do szerokiej oferty e-booków, ich błyskawiczne wypożyczanie i wygodną lekturę z ekranu komputera.

Biblioteka Publiczna im. Jana Daniela Janockiego (we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz innymi bibliotekami publicznymi województwa wielkopolskiego) uruchomiła dla czytelników  internetową wypożyczalnię specjalistycznych, naukowych oraz popularno-naukowych e-booków renomowanych wydawnictw. Do dyspozycji czytelników oddanych zostało 190 tytułów znajdujących się w serwisie NASBI (nasbi.pl).

Użytkownik biblioteki za pośrednictwem Internetu ma dostęp do e-booków przez całą dobę z każdego miejsca na świecie. Serwis jest kompatybilny z przeglądarkami internetowymi oraz urządzeniami przenośnymi (tablet, smartfon). Korzystanie z internetowej wypożyczalni e-booków nie wymaga od czytelnika posiadania dodatkowego oprogramowania, a jednocześnie zapewniony jest prosty dostęp do zbiorów oraz różnych narzędzi ułatwiających pracę nad tekstem.

Aby korzystać z wypożyczalni e-booków należy utworzyć prywatne konto w serwisie NASBI (http://nasbi.pl/rejestracja.html) i zalogować się. Po zalogowaniu w oknie przeglądarki pojawi się pole o nazwie „kod dostępu”. Należy wpisać w nim odpowiedni kod i zatwierdzić go przyciskiem „wyślij”. Czynność ma charakter jednorazowy i nie będzie wymagana w przyszłości. Od tej chwili można korzystać z NASBI w dowolnym miejscu. Po kody dostępu  zapraszamy do wypożyczalni biblioteki (pl. Kościuszki 9). Kody oraz korzystanie z bazy e-booków są bezpłatne.
Gwarantujemy zdalny dostęp do szerokiej oferty profesjonalnych e-booków, ich błyskawiczne wypożyczanie i wygodne korzystanie z publikacji.

Wykaz dostępnych e-booków