Seminarium wyjazdowe bibliotekarzy – Gorzów Wielkopolski

Raz w roku nasza biblioteka organizuje dla grona bibliotekarskiego z powiatu międzychodzkiego wspólny wyjazd do wybranej biblioteki publicznej w Polsce.
 
W tym roku postanowiłyśmy odwiedzić Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp., którą serdecznie polecamy wszystkim naszym czytelnikom.
 
Przebogata oferta czytelnicza, imponujące zbiory regionaliów, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami (ok. tysiąca książek do wyboru dla dorosłych z dużą czcionką), wypożyczalnia ponad 8 tys. winyli, inspirujący ludzie, a na deser poznałyśmy historię dawnej willi Hansa Lehmanna. Tajemnicze wnętrza, oryginalne witraże i sejf nietknięty od 1945 roku – prawdziwie magiczne miejsce. Jeśli będziecie w Gorzowie, koniecznie tam zajrzyjcie (bezpłatny wstęp w godzinach otwarcia biblioteki).
 
Gorąco polecamy również Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Nam szczęśliwie udało się nabyć bilety na spektakl pt. „Balladyna” wyreżyserowany przez Pawła Pasztę. Jeśli lektura autorstwa Juliusza Słowackiego nadal jest Waszym bolesnym wspomnieniem ze szkoły, to zdecydowanie musicie zobaczyć ją w obecnej inscenizacji.
 
Można się poczuć odczarowanym i zaczarowanym jednocześnie. Chapeau bas!
 
Dajemy pięć gwiazdek i owacje na stojąco.