Zespół Chóralny Totus Tuus

Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”

Święty Augustyn

Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu – poniedziałki od godz. 17.00 do 18.30.

Zespół powstał na początku 2014 roku jako schola przy kościele, na okoliczność kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Po wykonanych koncertach papieskich otrzymał nazwę „Totus Tuus” /”Cały Twój” – to dewiza papieża Jana Pawła II/. Od 2016 roku działa przy Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie. W jego skład wchodzą dzieci, młodzież i dorośli od 5 do 70 tego roku życia, czyli jest zespołem „ponadpokoleniowym”, liczący prawie 40 chórzystów. Dotychczas przygotował programy artystyczne prezentowane w formie koncertu, m.in.: „Totus Tuus”, ”Mama, mój wielki skarb”, „Pieśń Ojczyzny pełna”, „Dziś Nadziej rodzi się”, „Jak za dawnych lat”, „Międzychód w wierszu i piosence”, „Mój dom – Mama i Tata” Występy zostały zarejestrowane na płytach CD i DVD . Wszystkie koncerty ilustrowane były na ekranie wielobarwną prezentacją multimedialną, które przygotowywała Izabela Tomaszewska. Zespół chóralny występował m.in.: w Centrum Animacji Kultury, kościołach międzychodzkich, Rokitnie i Kamionnie, DPS –Łężeczki, Domu Kultury – Lewice. Zespół chóralny „Totus Tuus” z dużym powodzeniem uczestniczy w imprezach zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Spotykamy się dobrowolnie. Jest wspaniała, rodzinna atmosfera; wszyscy się znamy i wspieramy ! Jeśli śpiewanie daje Ci dużo radości – dołącz do nas. Zapraszamy do współpracy przez cały rok.

Instruktor sekcji: Teresa Cichosz – magister sztuki (Ukończyła Liceum Muzyczne w Poznaniu, Akademię Muzyczną w Poznaniu, Studia Podyplomowe w Bydgoszczy , kilkanaście warsztatów, szkoleń i seminariów muzycznych w zakresie prowadzenia chóru, zespołu wokalnego i instrumentalnego, emisji głosu. Jest zawodowym muzykiem z doświadczeniem pedagogicznym.