Natura zaklęta w szkle

Dzisiaj, w cyklu zajęć wakacyjnych, tworzyliśmy kompozycję roślinną w szkle otwartym czyli tzw. „las w słoiku”
 
Uczestnicy warsztatów poznali historię pierwszego lasu w słoiku wyhodowanego przez angielskiego emeryta, który posadził trzykrotkę w 45 litrowym słoju w 1960 roku, a po 12 latach otworzył słój by ją podlać.Tym szczelnie zamkniętym ekosystemem pochwalił się w 2013 roku.
Wiele lat przed nim budowano już terraria dla roślin.
 
Każdy z uczestników naszej dzisiejszej relaksującej zabawy, stworzył swój własny i niepowtarzalny miniświat. Dzieci i młodzież uczestniczący w tych zajęciach wykazali się dużą kreatywnością. Każdy miał swój własny pomysł na tą dekorację, powstały naprawdę piękne drobne elementy, które nie są może widoczne na zdjęciach, ale bardzo, bardzo zainspirowały nas wszystkich. Zdobyliśmy nową wiedzę i doświadczenie. Dla przypomnienia podam nazwy roślin z których korzystaliśmy, były to: skrzydłokwiaty, fitonie, bluszcze, niedośpiany, smużyny i paprocie oraz mchy. Mamy nadzieję że zajęcia wam się podobały, bo nam i owszem.
 
A jeżeli ktoś z was, chciałby bardziej wgryźć się w ten temat, to zapraszamy po książki o roślinach ozdobnych dostępne w naszych bibliotekach. 
 
Bardzo byłoby nam również miło, gdybyście podzielili się waszymi kolejnymi projektami ogrodów w szkle, pokazując nam ich fotografie przy okazji wizyt u nas, czyli w waszych bibliotekach.
 
Dziękujemy za dzisiejsze miłe spotkanie my – wasze bibliotekarki. A dzisiaj warsztaty prowadziły: Mirka z Filia Biblioteczna Nr 1 w Międzychodzie , Ulka z Biblioteka Publiczna w Międzychodzie i Paulina z Filia Biblioteczna w Kamionnie.

Wszystkie zdjęcia z wydarzenia do obejrzenia w naszej GALERII.