Martyna Jakubowska

Urodzona w 1995 r. Rysuje od najmłodszych lat. Ukończyła w 2021 r. oceną celującą studia magisterskie na kierunku wklęsłodruku w pracowni profesora Piotra Szurka w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Laureatka wielu artystycznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Kilkakrotnie zdobyła nagrodę w corocznym konkursie patentowym o ochronie intelektualnej. 

Otrzymała stypendium artystyczne od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim oraz 1 miejsce w specjalnie utworzonej kategorii rysunkowej. Realizm jest przodującym nurtem w jej działaniach, jednak szuka nowych rozwiązań. Często do swoich tworów wykorzystuje temat chorób, z którymi długo się boryka. Prace konkursowe oraz projekty na uczelni często były budowane na tym fundamencie. 

Podczas ekscesów zdrowotnych i hospitalizacji gromadzi różne przedmioty, które potem wkomponowuje w swe dzieła. Jest autsajderem, stąd jej sztuka jest kontrowersyjna. W życiu prywatnym pasję łączy z muzyką – tworzy przy niej, ale także o niej. Zbierając autografy artystów rapowej sceny, nawiązuje często z ulubieńcami współpracę. W 2020 r. wykonała wspólnie z „Łojcem Zbiniem” mural o powierzchni 160 m2 w Gorzyniu.