Damian Kupczyk

Damian Kupczyk

Urodził się w 1987 roku, z wykształcenia terapeuta rozwojowy, pedagog w specjalizacji resocjalizacji i terapii w edukacji, nauczyciel sztuki oraz informatyki, tutor, aktualnie student psychologii i psychotraumatologii.
 
Dorastał w Kolnie, małej wsi pod Międzychodem. Swój warsztat i doświadczenie zdobywał m.in. w Sądzie Rejonowym w Szamotułach ZWKW w Międzychodzie, Środowiskowym Domu Samopomocy w Międzychodzie, Szkole Podstawowej nr 1 w Międzychodzie. Od ponad 8 lat zawodowo związany z biznesem i działaniami z zakresu społecznej odpowiedzialności. Od ponad 2 lat prezes zarządu Czepczyński Family Foundation – organizacji zajmującej się niesieniem wsparcia z zakresu edukacji i terapii. 
 
Autor publikacji o tematyce rozwoju dziecka, pedagogice, psychologii. Wykładowca i trener prowadzący wykłady i webinaria wspierające rodziców i nauczycieli, w kwestiach wychowania i nauczania dzieci.
 
Swoją przygodę z pisaniem wierszy rozpoczął jeszcze będąc uczniem gimnazjum. Pisanie było formą obrazowania świata, wyrzucaniem emocji i przekazywaniem własnych myśli za pomocą słów. Tomik „Zrozumieć świat nim zniknie…” jest próbą zebrania w jedną publikację, pisanych latami wierszy w wielu zeszytach.